PĂ‹RFITIMI I ZEMRAVE

KĂ«tu janĂ« 11 elementĂ« tĂ« kĂ«shillĂ«s pĂ«r t’ju ndihmuar qĂ« t’ua pĂ«rfitoni zemrĂ«n tĂ« tjerĂ«ve. KĂ«ta shembuj u ngjajnĂ« shigjetave qĂ« synojnĂ« t’i qĂ«llojnĂ« zemrat si tĂ« vetmin objektiv (nishan). Vlera tĂ« tilla kanĂ« fuqinĂ« e tyre efektive nĂ« joshjen dhe magjepsjen e zemrave. O ti i cili je i dashuruar me Allahun e LartĂ«suar… Continue reading PĂ‹RFITIMI I ZEMRAVE

MOS U MĂ‹RZIT, ALLAHU Ă‹SHTĂ‹ ME TY

1. Ilaçi mĂ« i mirĂ« pĂ«r qetĂ«simin e dhembjeve: “Prandaj, pĂ«rgĂ«zoji tĂ« duruarit”. Bekare 155. 2. Nuk e qetĂ«son zemrĂ«n e lodhur asgjĂ« mĂ« shumĂ« se dĂ«gjimi i fjalĂ«ve tĂ« Allahut: “Ti nuk e di se pas kĂ«saj Allahu mund tĂ« sjellĂ« ndonjĂ« rrethanĂ« tjetĂ«r”. Talak 1. 3. NĂ«se tĂ« ngushtohen çështjet dije se lehtĂ«simi… Continue reading MOS U MĂ‹RZIT, ALLAHU Ă‹SHTĂ‹ ME TY

Kujdes: Thuhet estaGfirullah e jo estaKfirullah

TĂ‹ KEMI KUJDES: SHQIPTIMI I DREJTĂ‹ “ESTAGFIRULLAH” Ă‹SHTĂ‹ SHUMĂ‹ I RĂ‹NDĂ‹SISHĂ‹M Ă‹shtĂ« vĂ«rejtur se disa njerĂ«z gabimisht e shqiptojnĂ« istigfarin, pĂ«rkatĂ«sisht, fjalĂ«n “Estagfirullah”, qĂ« pĂ«rkthehet nga arabishtja: O Allah, mĂ« fal! ose: KĂ«rkoj falje nga Allahu. PasiqĂ« besimtari musliman dhe besimtarja muslimane duhet çdo ditĂ« sa mĂ« shpesh ta shqiptojnĂ« fjalĂ«n e istigfarit, Ă«shtĂ« e… Continue reading Kujdes: Thuhet estaGfirullah e jo estaKfirullah

Kohët dhe vendet e preferuara për të rënë salavat dhe selam mbi Profetin sal-lallahu alejhi ue selem

Lus Allahun tĂ« na e bĂ«jĂ« tĂ« dashur Profetin tonĂ«, sal-lallahu alejhi ue selem, dhe tĂ« dĂ«rgojmĂ« pĂ«r tĂ« salavate e selame si dhe ta praktikojmĂ« sunetin e tij! PĂ«rmendja e Profetit, sal-lallahu alejhi ue selem, tek muslimanĂ«t pasohet me pĂ«rshĂ«ndetje tĂ« emrit tĂ« tij, me lutje, dĂ«rgim salavate dhe selame, edukatĂ« kjo qĂ« na… Continue reading KohĂ«t dhe vendet e preferuara pĂ«r tĂ« rĂ«nĂ« salavat dhe selam mbi Profetin sal-lallahu alejhi ue selem

Në Ferizaj ka filluar peticioni ndaj KEDS-it: Furnizim të rregullt me energji elektrike ose pezullim të pagimit të KEDS / KEK

NĂ« rrjetet sociale ka filluar tĂ« shpĂ«rndahet njĂ« peticion ndaj KEDS-it, ku po kĂ«rkohet qĂ« KEDS tĂ« marrĂ« masa nĂ« furnizim tĂ« rregullt me energji elektrike. Sipas kĂ«tijĂ« Peticioni kĂ«rkohet ose furnizim I rregullt ose pezullim tĂ« pagimit tĂ« faturave ndaj KEDS-it. NĂ« Peticion thuhet se kohĂ«ve tĂ« fundit nĂ« regjionin e Ferizajt ka pasur… Continue reading NĂ« Ferizaj ka filluar peticioni ndaj KEDS-it: Furnizim tĂ« rregullt me energji elektrike ose pezullim tĂ« pagimit tĂ« KEDS / KEK

Published
Categorized as Te ndryshme